Rasta Copánky-Jak na ně

8. července 2012 v 15:13 | Sany |  ~Make it! (vyrob si)†
Pokud je chcete plést po celé hlavě, výjde to přibližně na 200-250 copánků (záleží na tloušťce)
se naplétají z kanekalonu a nebo z chemlonu. Kanekalon je syntetický materiál, který připomíná strukturu pravých vlasů. Copánky z kanekalonu vypadají přirozeně jako vaše vlasy. O copánky je prakticky stejná péče jako o vlastní vlasy. Účes z kanekalonu vám vydrží v rozmezí 3-5 měsíců, záleží na rychlosti růstu vašich vlasů. Mít copánky déle než půl roku není vhodné, protože jsou pak těžko rozčesatelné.


Málokdy se naplétají copánky i z chemlonu, takové copánky vydrží pouze 1-2
měsíce. Chemlon se nedá použit na světlé odstíny, protože se nedá dobře vystihnout odstín vašich vlasů. Omezuje se hlavně na černou, hnědou a některé zářivé odstíny, jako je například červená, modrá, zelená apod. Na napletení musí být vlasy min. 8 cm dlouhé.

Chemlon má jednu jedinou výhodu, je velmi levný. Na celou hlavu je potřeba cca 10 klubíček chemlonu po 20Kč (celkem za něj utratíš tak 200Kč). Ve srovnání s kanekalonem však není moc kvalitní, působí více uměle a vyrábí se pouze v základních barvách, které jsou i tak občas těžko k sehnání. Copánky z chemlonu vydrží kolem 3 měsíců, většinou však již po jednom měsíci nevypadají moc dobře,"chlupatí se"a vylézají z nich vlasy.

Kanekalon je kvalitní materiál velice podobný přírodním vlasům, je k sehnání v mnoha barvách a odstínech. Na celou hlavu budeš potřebovat cca 10 balíků po 100 Kč, tzn. materiál na cca 200 copánků tě vyjde zhruba na 1 000 Kč. Copánky z kanekalonu ti vydrží cca 6 měsíců.


NIkde na netu nenajdete podrobnej návod na "vyrobení" Ale párkrát jsem to zkoušela a viděla na živo a ta věda spočívá v tom, že rozdělíte vlasy jako na normální copánek a připletete do toho buď chemlon, nebo kanekalon.
A nakonci by se mělo plíst ještě tak 2 cm z chemelonu nebo kanelonu, protože konce se opalují zapalovačem, aby se
nerospletly ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama