Jak používat lak na vlasy

24. července 2012 v 19:06 | Sany |  ~Rady & Tipy
Nevíte jak správně používat lak na vlasy? má nějaké nežádoucí účinky?
Tady je 10 (podle mě docela zajmavých rad, jak na to)Tip číslo 1:

Nejmodernější laky na vlasy zabraňují slepení jednotlivých pramenů vlasů. Aby však kýženého účinku opravdu dosáhli, musíte lak držet ve vzdálenosti nejméně 30 cm od hlavy a sprejem neustále pohybovat.

Tip číslo 2:

Než lak na vlasy použijete, ujistěte se, že tryska není ucpaná. V opačném případě by lak z trysky nevycházel v podobě jemné mlhy, ale spíše by stříkal a vlasy slepoval.

Tip číslo 3:

Chcete-li vlasům dodat více objemu, aplikujte lak následujícím způsobem: Hluboce se předkloňte a vlasy zatřeste. Pak vlasy lehce přehoďte zpět dozadu. Zvedejte jednotlivé prameny vlasů a z kratší vzdálenosti pod ně nanášejte menší množsví laku. Než budete pokračovat u dalšího pramenu, nechte lak na vlasech krátce uschnout.

Tip číslo 4:

Tip pro ženy s vlasy na mikádo: Mírně nadzvedněte krycí vlasy a lak aplikujte šikmo zezdola směrem ke konečkům. Tímto způsobem skvěle zpevníte zešikmené vlasy po stranách.

Tip číslo 5:

Pro ty, co mají citlivou pokožku hlavy: lak na vlasy obsahuje alkohol, takže vlasy i pokožku hlavy vysušuje. Měli byste jej proto stříkat pouze na konce vlasů.

Tip číslo 6:

Výrazného zpevnění vlasů a vysoké pružnosti docílíte tím, že je lakem důkladně přestříkáte a poté natočíte na nahřáté natáčky, použijete kulmu nebo konce vlasů vyžehlíte. A abyste zpevnili i finální tvar, nakonec ještě jednou vlasy přestříkněte, tentokrát již lehce. Takto se to dělá v zákulisí velkých módních přehlídek.

Tip číslo 7:

Pokud se nepoužívá příliš, pomáhá lak na vlasy také proti mastnotě u kořínků.Tento trik můžete použít, pokud je ofina mastnější dříve než zbytek vlasů. Čerstvě umytou ofinu vyfénujte přes kulatý kartáč, aby se vlasy nedotýkaly pokožky a lehce přestříkněte.

Tip číslo 8:

Máte-li vlasy mastné, nepoužívejte laky speciálně určené k tomu, aby vlasům kromě fixace dodaly více lesku (např. přípravky slibující ultra lesk, diamantový lesk, lesklé zpevnění apod.).

Tip číslo 9:

Jednotlivé neposlušné pramínky snadno zkrotíte tak, že si trochu laku nastříkáte na ruce a pak jimi vlasy uhladíte.

Tip číslo 10:

Víte, že lak na vlasy může krásně "srovnat" i obočí? Před úpravou obočí na kartáček jednoduše stříkněte trochu laku na vlasy a ihned uvidíte výsledek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama